Czy odchudzanie może być skuteczne?

Gubienie zbędnych kilogramów jest zawsze procesem trwającym dłużej niż samo tycie, trudno zatem dziwić się, że wiele osób w desperacji zadaje pytanie o to, czy odchudzanie w ogóle może być skuteczne. Okazuje się, że problem jest o wiele bardziej złożony niż mogłoby się to nam początkowo wydawać.

Continue reading „Czy odchudzanie może być skuteczne?”

Codzienność życia zadbanej kobiety

Każda z kobiet wie, że aby dobrze wyglądać, trzeba dbać o swój wygląd. Z tego względu codzienność każdej pani, która pragnie wyglądać atrakcyjnie nieodzownie wiąże się ze stosowaniem najróżniejszych kosmetyków. Jeśli chodzi o samą twarz, to na pewno nie można pominąć faktu iż to makijaż świadczy w głównej mierze o atrakcyjności oraz zadbaniu kobiety. Continue reading „Codzienność życia zadbanej kobiety”

Piękne włosy po przedłużaniu

Przedłużanie włosów to jedna z metod, dzięki której można tak nieprawdopodobnie zmienić swój wygląd zewnętrzny, który jest widoczny na pierwszy rzut oka. Sztuka przedłużania włosów, pozwala uzyskać wymarzoną, naturalną fryzurę w krótkim czasie. Przedłużenie włosów potrafi odmłodzić i tak naprawdę poprawić samopoczucie osoby, która skorzysta z takiej metody. Continue reading „Piękne włosy po przedłużaniu”

Psychoterapia – co to jest?

Czy kiedykolwiek miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z problemami? Jeżeli tak to nie jesteś jedyny. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują wsparcia, aby poradzić sobie z ciężką chorobą, utratą wagi lub nikotynizmem. Są też osoby, które zmagają się z problemami w związkach oraz r5w.pl, utratą pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem alkoholu. Wszystkie te problemy są zazwyczaj destrukcyjne dla człowieka.

Czym jest psychoterapia?

Psycholog może wspomóc w rozprawieniu się z problemami. Z psychoterapii korzystają ludzie z każdej kategorii wiekowej, aby żyć bardziej efektywnie, zdrowiej i w pełni szczęścia. Podczas terapii psycholog stosuje naukowo zatwierdzone procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre nawyki. Istnieje kilka podejść do psychoterapii, włącznie z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna przepracować jego własne problemy.  Proces ten oparty jest na współpracy i rozmowie. Pacjent ma zapewnione środowisko wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób oceniał.

Razem z psychologiem będziesz działać po to, żeby zidentyfikować i wyeliminować wzory zachowania, które nie pozwalają osiągnąć w pełni szczęścia. Psychoterapia nie tylko stara się rozwiązać dotychczasowe problemy, ale uposaża w nowe kompetencje, aby lepiej radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy pójść na psychoterapię?

Z powodu błędnego pojęcia o tym czym jest psychoterapia, wiele osób się na nią nie decyduje. Nawet jeśli rozumieją fakty i nie opierają się na mitach, to ludzie zazwyczaj czują się zestresowani przed podjęciem próby leczenia. Warto przezyciężyć strach, ponieważ jeśli poziom funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy chcieli — psychoterapia może być pomocna. Niektórzy ludzie korzystają z terapii u psychologa dlatego, że mają depresję, odczuwają lęk lub złość przez dłuższy czas. Inni natomiast mogą potrzebować pomocy w przewlekłej chorobie, która wpływa na emocje i psychikę. Są też ludzie wymagający szybkiego rozpoznania swoich problemów na przykład, gdy muszą zmierzyć się z perspektywą rozpadu związku, syndromem pustego gniazda, zwolnieniem z pracy, wypaleniem zawodowym itd.